vefasızlık

Magazin

Tedavi gördüğü hastanede solunum yetmezliği nedeniyle 84 yaşında h-ayata gözlerini yuman ünlü sanatçı Aysel İpar, düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı. Bir döneme da-mga v-uran ünlü sanatçının c-nazesine yalnızca ailesi ve yakınlarının katılması dikkat çekti.

Ünlü sanatçı Aysel İpar. Bağdat Caddesi Feneryolu’ndaki evinde geçtiğimiz pazar günü solunum yetmezliği nedeniyle h-astaneye kaldırılmıştırdı. Burada yapılan tüm m-üdahalelere rağmen kurtarılamayarak h-ayatını k-aybeden İpar’ın c-naze töreni, Üsküdar Şakirin Camii’nde saat 15.30’da düzenlendi.

KATILIMIN AZ OLMASI DİKKAT ÇEKTİ
Son yolculuğuna uğurlanan 70’lı yılların meşhur assolistinin. C-naze törenine yalnızca ailesi ve yakınlarının katılması dikkat çekmiştir. Dua ve helallik alındıktan sonra c-naze namazı kılınmıştır. Ünlü sanatçının c-nazesi. Daha sonra Çengelköy Me-zarlığı’nda bulunan aile ka-bristanına d-efnedilmiştir.

HABERİ ONUR AKAY VERDİ
Usta sanatçı ile ilgili bir yazı kaleme alan Akay şunları söylemişti: “70’li yılların assolistlerinden Türk sanat müziği sanatçısı Aysel İpar’ı. 8 Agustos Pazar günü k-aybettik. 19 Şubat 2021 tarihinde ka-ybettiğimiz pop müzik sanatçısı Serpil Barlas’ın da annesiydi. Ayrıca k-ızının o-lümü ile büyük bir a-cı yaşamıştır.

84 yaşındaki usta sanatçı. 8 Ağustos Pazar günü öğle saatlerinde İstanbul’daki evinde solunum yetmezliği y-aşamıştır. Göztepe Prof. Dr. Süleyman Yalçın Şehir H-astanesi’ne k-aldırılmıştır. Ancak tüm müdahalelere rağmen ne yazık ki kurtarılamamıştır.

C-nazesi, bugün 10 Ağustos Salı günü Çengelköy M-ezarlığı’nda bulunan aile m-ezarlığına d-efnedilmiştir. Aysel İpar, eşi Kazım Polat’a ait Taksim Belediye Gazinosu’nda 14 sene assolist olarak sahneye çıkmıştı. Nur içinde yatsın inşallah” i-fadelerini kullanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.