Vücuda Alüminyum Folyo Sarmanın Faydaları

Sağlık

Mutfakta kullanılan alüminyum folyoyu ayaklarınıza ya da eklemlerinize sarmayı hiç düşündünüz mü? Biraz garip gelebilir ama alüminyum folyo günlük rahatsızlıkları hafifletmek için iyi bir fikir olabilir!

Alüminyum folyo, daha önce hiç düşünmediğiniz kullanımlara sahiptir. Alüminyum folyo, vücuda sarılmasıyla birçok fayda sağlayabilir. Örneğin, yorgunluk için harikadır, eklem ağrılarını hafifletebilir.

Alüminyum folyo ile neler yapılabilir?

Ayakları ısıtmak için…
Ayaklarınız çok üşüyorsa, alüminyum folyo bu sorunu çözebilir. Ayaklarınızı, alüminyum folyo ile 5-6 kat sarın. Alüminyum folyoyu ayaklarınızda 1 saat kadar bırakın. Ardından ayaklarınızın nefes almasını sağlamak için bir saat kadar folyoyu çıkarın ve sonra tekrar ayağınızı sarın. Bu işlemi her akşam tekrarlayın. İki gece tekrarladıktan sonra ayaklarınızın daha az üşüdüğünü göreceksiniz.

Kör makası basit bir hile ile tekrar keskinleştirin

Ağrıyı hafifletmek için…
Eklemleriniz ağrıyorsa, eklemlerinizi alüminyum folyo ile sarın. Folyonun kaymaması için üstüne bandaj uygulayabilirsiniz. Bir hafta süreyle bu işlemi her akşam yatmadan önce yapabilirsiniz.

Yorgunluk için…
Tüm günün yorgunluğunu geçirmek için, alüminyum folyodan yararlanabilirsiniz. Birkaç parça alüminyum folyoyu 2-4 saat arası dondurucuya koyun. Soğutulmuş folyoları özellikle göz kapaklarınız ve yanaklarınıza yerleştirebilirsiniz. Alüminyum folyo rahatlamanızı sağlayacaktır.

Ütü ve alüminyum folyo ile vakumlama yapabilirsiniz
Alüminyum folyo, ağrıları hafifletmeye yardımcı olabilir ancak hiçbir zaman profesyonel tıbbi tedavinin yerini alamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.