yakup üç yaşında

Gündem

Yakup 3 Yaşında Sokakta oyun oynamaya çıktı. Kendi gibi küçük çocuklarla eğleniyordu. Ama kimsenin hesap etmediği birşey vardı

Hayattan koparan burada yaşandı. Kahr-eden ol-ay saat 17.00 sıralarında Serdar Mahallesi Yüksel Sokak üzerinde meydana geldi. Sokakta oynayan Yakup Sevgili, hareket ettirdiği çöp konteyneri ile sokak üzerinde bulunan merdiven arasında sı-kıştı. Olayı görenler durumu 112 Acile bildirdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri yaralanan Yakup’u ilk müdahalenin ardından Seka Devlet Hastanesi’ne götürdü.

HAY-AT-INI KAY-BETTİ
Yakup burada yapılan tüm müd-ahalelere rağmen hay-atını kaybetti. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

MİNİK YAKUP’UN AMCASI KONUŞTU
Yakup’un amcası Bayram Sevgili, “Ben şikayetçiyim. Kim sebep olduysa şikayetçiyim. Bu çöp konteynerinin zinciri yok. Zinciri vardı ama kim çıkardı bilmiyorum. Çocukların parkı olmadığı için sokakta oynuyorlar. Yakup konteynere asılınca konteyner kaydı gitti. Yaralandı, başından darbe aldı. 2-3 saat sonra da hayatını kaybetti. Kimin suçu varsa ben şikayetçiyim.

Derdimiz para değil. Kimin ihmali varsa belediyenin ya da işçilerin tazminat istiyoruz. Alacağımız tazminatı çocuk vakfına ya da Mehmetçik Vakfına bağışlayacağız. Söz veriyorum. Hakimin huzurunda bağışlayacağız. Allah rızası için onun adına bağışlayacağız” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.