Yaşlılara devletten 827 tl maaş

Gündem

65 yaş üzerinde olan ve geçinmekte zorlanan vatandaşlara devletten destekler devam ediyor. Her ay PTT üzerinden devletin sağladığı maaşı alabiliyorsunuz. Gerekli şartları sağlayan kişilere 65 yaş maaşı bağlanabiliyor. Yaşlılık maaşı olarak bilinen 65 yaş aylığı için bazı şartları yerine getiriyor olmak gerek.

Yaşlılık Maaşı İçin Şartlar Neler, 65 Yaş Aylığı Başvuru Şartları Nelerdir? 65 yaş aylığını alabilmek için herhangi bir şekilde sigortanızın olmaması gerekiyor. Emeklilik durumu olmayan ve halihazırda geçinemeyen vatandaşlara 65 yaş aylığı bağlanabiliyor.

65 yaşını dolduran Türk vatandaşı olan SSK bağ- kur ya herhangi bir sosyal güvencesi olmayan vatandaşlara yaşlılık maaşı bağlanabiliyor.

65 Yaş Maaşı 2021 Ne Kadar Kaç TL?

2021 yılının Temmuz ayında 65 aylığına zam güncellemesi geldi. Yapılan Son güncelleme ile birlikte 827 lira olan 65 yaş aylığı geçtiğimiz yıla oranla yüzde 8,45 daha fazla veriliyor. Hak sahipleri 1 Ocak 2022 tarihine kadar 827 aylık bir ödeme söz konusu alacak.

65 Yaş Maaşı Başvurusu Nereden, Nasıl Yapılır? 65 yaş aylığı almaya hak kazanan vatandaşlar maaşlarını PTT üzerinden alabiliyor. Ayrıca Sosyal Yardımlaşma Derneği vakıfları Vakıflar Genel Müdürlüğü ve Vakıflar İlçe Müdürlükleri üzerinden de 65 yaş aylığı başvurusu yapılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.