yastıklarınızı beyazlatın

İlginç & Yaşam

Sonunda yatağınıza ya da kanepenize uygun bembeyaz yastıkları bulmayı başardınız, fakat kısa bir süre sonra sararmaya başladılar! Beyaz yastıklarınız artık kirli görünüyor! Üzülmeyin, bembeyaz yastıklarınıza geri kavuşmanızı sağlayacak bir çözümümüz var! Bu yolla bembeyaz yastıklarınıza geri kavuşacaksınız.

Uzun bir günün ardından başınızı tertemiz ve bembeyaz bir yastığa koymaktan daha iyi hissettiren bir şey olamaz. Ne yazık ki, beyaz yastık kılıflarınız hızla sararır. Bu nasıl mümkün olabilir ki? Yastıklarınızın sararmalarının nedeni çok basittir. Uykumuz sırasında, büyük miktarda, yaklaşık yarım litre, ter kaybetmekteyiz. Bu terin büyük bir kısmı çarşafların üzerinde kalır ve çok çabuk sararmalarına neden olur. Bu durumu çok terlediğiniz beyaz bir gömleğinizle karşılaştırabilirsiniz; koltuk altındaki alan genellikle sararır.

Tabii ki yüzümüzdeki gözenekler de, yastıkların üzerine biriken kirlerle doludur. Sonuç: kirli, lekeli ve sararmış yastıklar. Bu tür sorunlar ise çamaşır makinesine çözebileceğimiz türden sorunlar değildir. Fakat umutsuzluğa kapanmanıza gerek yok; bu deterjanı süper hızlı bir şekilde elde edebilirsiniz. Güzel bir ekstra: Malzemeler ise zaten mutfak dolabınızda kullanılmayı bekliyor!

İhtiyaçlar: 250 ml sıvı deterjan Normal deterjanınız 125 ml beyaz sirke 150-200 gram çamaşır sodası
Nasıl yapılır: Tüm malzemeleri bir kaba koyun ve yaklaşık 700 ml sıcak su ekleyerek karıştırın. Bu karışımı çamaşır makinenizin tamburuna yerleştirin ve sıcak suda yıkama işlemini gerçekleştirin. Daha sonra, yastıklarınızı kurutucuda veya bir kurutma rafında kurutun. Bu işlemden sonra beyaz yastıklarınız tekrar parlamaya başlayacak!

İpucu: Elbette bu karışımı diğer beyaz çamaşır türlerinde de kullanabilirsiniz! Mesela, beyaz yorgan, beyaz çarşaf ya da beyaz havlu…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.