yendi

Gündem

Koronavrüs testinin alındığını, sonuç çıkması beklenmeden a-kciğer to-mografisinin de çekildiğini belirten Terekec, to-mografide koronavrüs belirtileri olduğu için test sonucunu beklemeden hastaneye yatırıldı

İlk andan itbaren Sağlık Bakanlığı’nın tedavi önerilerni uygulamaya başladıklarını dile getiren Terekec, yüksek doz C vitamin tüketim önerisi kapsamında her gün yüksek dozda C vitamini aldıklarını anlattı.

HER GÜN FARKLI BİR BELİRTİ GÖRÜLDÜ
Terekec,tedavide Sağlık Bakanlığı’nın rutinde önerdiği tedavi protokolü kapsamında antgribal il-aç, sıtma tedavsinde kullanılan i-laç, Japon grip ilacı diye bilinen ve koronavrüs tedavsinde kullanılmak üzere Türkye’ye getirilen ilaçtan aldıklarını bildirdi. Tedavi sürecinde bir günlerinn diğer günlerini tutmadığını kaydeden Terekec, “Bir gün sırt bir gün baş ağrısı oluyor. Ancak her zaman olan şey; stres, endişe ve kaygı.” dedi

GÜNDE BİR TATLI KAŞIĞI ZERDEÇAL
Terekec, koronavrüs test pozitif çıkanlara tedavi esnasında kullanmaları için bazı önerlerde bulunarak, şu ifadeler kullandı: “Özellkle sneol ve karvakrol dedğm kekik esanslı standardze olan ürünler kullanılabiilr. Etkin maddesi kurkumn olan zerdeçal kullanılabilir.

Özellkle akc-ğer tutunumunun tedavsinde ve bağışıklık ssiteminin dengelenmesinde kullanılabilir. Bir de deve diken tohumunun özü var. Onu da özellkle akc-ğer ve karacğerdek zatürre lezyonlarının iyleşmes tedavsinde kullanılabilir. Zerdeçalı günlük bir tatlı kaşığı yemeklerde kullanabilir. O şekilde a-cı olduğu düşünülüyorsa ec-zanelerden zerdeçal ürünü alınabilir.”

C VE D VİTAMİNLERİNİN TÜKETİLMESİ ÖNEMLİ
Doç. Dr. Terekec, hastalık öncesi için C ve D vitamin tüketiminin önemli olduğunu belirterek, güçlü bağışıklık sistemiyle hastalıktan korunulabileceğni veya tedavi sürecinin daha rahat geçebileceğini söyledi. Çinko alımının da tedavi süreci için faydalı olduğunu dile getiren Terekec; bal ve türevlerinin, apterap ürünlernin tüketiminin önemli olduğunu kaydetti. Terekec ayrıca, günlük taze sebze ve meyveden C vtiamin alınableceğini, kısıtlamalar nedeniyle taze sebze ve meyveye ulaşamayanların C vitamin tabletler tüketebileceğini bildirdi.

‘ KONTROLSÜZ ÜRÜN KULLANIMINDA SIKINTI YAŞANABİLİR” Ba-ğışıklık sisteminin önemine de değinen Terekec, “Bağışıklık sistemi zayıfsa bu hastalık sizi yenebiliyor. Ba-ğışıklık sisteminiz güçlendirmek için çok fazla kontrolsüz ürün kullanıldığında da sıkıntı yaşanabilir, o-lüm-cül br tabloyla karşılaşılablir. Çok stres yapıp birçok ürünü bir arada kullanmaya çalışmayalım. Bahsettğim ürünlerin kullanımı yeteril olacaktır.” ifadelern kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.