Yeni bakanlıklar

Gündem

Yeni Şafak Yazarı Mehmet Acet, bugünkü “Laiklik tartışmalarına neden döndük?”başlıklı yazısında Edremit’teki s-kandal görüntülere tepki göstererek, “Böyle bir n-efret iklimini yayanlar, şimdiden böyle yapıyorlarsa, iktidara geldikleri takdirde nasıl bir Türkiye inşa etmek isteyeceklerdir acaba?” açıklamasında bulundu.

Yeni bakanlık iddialarına da değinen Acet, Duyduğuma göre, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, yeni ihtiyaçları dikkate alarak yeni bazı bakanlıklar kurulması yönünde bir çalışma yürütüyormuş.” diye yazdı.

Mehmet Acet’in bugünkü köşe yazısı şu şekilde:

Duyduğuma göre, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, yeni ihtiyaçları dikkate alarak yeni bazı bakanlıklar kurulması yönünde bir çalışma yürütüyormuş. Bu çerçevede bir süredir tartışması yapılan Göç Bakanlığı fikri, olgunlaşma safhasına gelmiş. Yine duyduğuma göre önümüzdeki MYK toplantılarından birinde Erdoğan bu konuyu gündeme getirip nihai kararını verecekmiş.

Y-angın ve s-el felaketleri sonrası, iklim değişiklikleri ve a-fetlerle ilgili koordinasyonu yürütecek bir bakanlık oluşturulması yönünde de bir takım fikir egzersizleri yapılıyormuş. İkisi birden olur mu bilmiyorum ama denilene göre, Göç Bakanlığı meselesi ‘adı konulacak’ hale gelmiş durumda. Bekleyip görelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.