yeni evlenmişlerdi

Hikaye

Yeni Evlenen Kadının Başına Gelen Olaylar Meydana gelen bu hadisenin belkide benzeri yoktur. Yapılanlar ve sonucunun ne olduğu çok şaşıracaksınız. Genç bir gelin ve evde ihtiyaçları okudukça hem sinirlenecek, hem de şaşkınlığınız artacak.

Allah kimseyi böyle bir durum ile karşı karşıya bırakmasın. Kadın yeni evli, başına gelen olay akıl alır gibi değil! Meydana gelen bu hadisenin belkide benzeri yoktur. Yapılanlar ve sonucunun ne olduğu çok şaşıracaksınız. Genç bir gelin ve evde ihtiyaçları okudukça hem sinirlenecek, hem de şaşkınlığınız artacak.
Allah kimseyi böyle bir durum ile karşı karşıya bırakmasın. Asıl soruyu kendinize soracaksınız.

İşte olayın nasıl olduğu, OB adlı genç kadın, yeni evli olduğu ve evde kimse yokken banyoya girmeki stediğini, daha sonra başına gelenleri anlattı,
Genç kadın; “Olayın yaşandığı gün kahvaltı ettik. Kaynpederim kahveye gitti, eşimde işe gitti. Akşama yakın bir saatti, eşim geç gelecekti. Evde kimse yoktu.

O sırada banyoya girmek istedim. Girdim ama bir anda elektrikler kesildi o an Elektrikler bir anda kesildi Elbiselerimi giymek için hemen çıkmak istedim. O esnada kapının zorlanmaya başladığını hissettim.
Evde kimse yoktu, bu saatte eve kim girmiş olabilirdi. Ko-rku ve endişe içinde hızlı bir şekilde elbiselerimi giymeye başladım.

Kim o diye seslendim, ama cevap gelmedi. İyice korkum artmaya başlamıştı. Yanımda telefonda yoktu ki kimeyi arayabileyim. Kapıyı sonunda açtım…Karşımdaki kayınpederimdi. Ne yapıyorsunuz demeye kalmadan, saçımdan tuttu ve beni sürüklemeye başladı. Bana kü-f-r-ediyor ve sahip olmaya çalışıyordu…Ba-ğırıyor, ç-ı-ğlık atıyordum ama sesimi duyan yoktu.

Elinden bir an kurtuldum, salona doğru kaçtım, tam kapıyı örtüp kilitleyecekken peşimden geldi.
Kurtulmak için çı-rpınıyordum . Bunu neden yaptığını söylesemde aldırış etmiyordu. Elektrikler kesik olduğu için ev biraz karanlıktı… Yine kurtuldum ve mutfağa doğru kaçtım

Mutfağa gittiğimde karanlıkta elime bir bı-çak geçirdim, bı-çağı rastgele salladım. Birkaç defa sa-pladım. Çünkü o an ne yapacağımı bilemiyordum. Yere düştü, şo-ka girdim o an. Hemen dışarı çıktım. Kapıdan dışarıya ba-ğ-ırsam da sesimi duyan yoktu, eve geri girdim . Hemen eşimi telefonla aradım . Kadın daha önce kayın pederini po-lise şi-kayet etmişti, ka-yın pederi hayatı kaybetti.

Kadın tutuklandı ve mahkemesi başladı. Asıl bundan sonrası daha dikkat çekici Ma-hkemede karar anı gelmişti. O. B.’ye başka söyleyeceğinin olup olmadığı soruldu. Farklı ifadesi olmadığını söyledi. Takdiri m-ahkemeye bırakıyorum dedi.

Kocası ise karısından babasını oldurduğu için şi-kayetçi olmuştu. S.B. ise, babasını ö-l-dü-rdüğü iddia edilen eşinden şi-kayetçi olduğunu tekrarladı. Duruşmanın karar aşamasında hakim, t-utuklu bulunan O.B. isimli genç kıza TCK’nın 27. maddesi uyarınca, meşru savunmada sınırın aşılması mazur görülebilecek bir heyecan, ko-rku veya telaştan ileri gelmiş ise faile ce-za verilmez maddesini uyguladı.

O.B. isimli kadın tam 10 yıl ha-piste yatmıştı. Kadına tahliye kararı verildi. Eşi ise bu karar itiraz etmek istedi. Babasının ö-l-üm-üne neden olduğundan a-ğ-ır ce-za almasını istiyordu. Şimdi soru şu, Kadın burada namusunu korumak için elinde olmadan bir cana kıymıştı. O an ne yapmalıydı! Eşi bu durumu bile bile a-ğır c-eza almasını neden ister!
Türkiye’deki kanunlar bu gibi durumlar için gerekli düzenlemelere haiz mi! Allah kimseyi böyle bir hal ile karşı karşıya bırakmasın! Sizin iç sesiniz ne diyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.