yeni gelişmeler

Gündem

Mersin’in Gülnar’da ailesinin kışı geçirmek için çadır kurduğu sırada ortadan kaybolan ve bulunan M-üslüme hakkında araştırmalar devam ederken yeni gelişmeler yaşanıyor.

Karaman’dan kış mevsimini geçirmek için 10 Kasım’da Gülnar ilçesinin 175 metre rakımlı Yanışlı Mahallesi’ne gelen Sarıkeçili Yörüklerinden, 7 çocuklu Yağal ailesinin 6’ncı çocuğu M-üslüme, saat 17.00 sıralarında ortadan k-ayboldu. En son çadır kurdukları alanın yanında oynarken görülen M-üslüme’yi bulamayan ailesi, güvenlik güçlerinden yardım istedi. İhbar üzerine bölgeye j-andarma, itfaiye, AFAD, AKUT ve sağlık ekipleri sevk edildi.

GÖZYAŞLARIYLA T-OPRAĞA VERİLDİ
Arama çalışmalarının 10’uncu gününde M-üslüme’den acı haber geldi. Ailesinin çadır kurduğu noktaya 7 kilometre mesafedeki Karaağaç mevkisinde, çalılıkların arasında M-üslüme’nin c-nsız bedeni bulundu. Yağal’ın c-nsız bedeni, Gülnar Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı, buradan da o-t-opsi için Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi A-dli Tıp Birimi´ne götürüldü. Burada yapılan o-t-o-psinin ardından M-üslüme’nin c-na-zesi, memleketi Karaman´da toprağa verildi.

AİLESİ C-NAZ-EYE KATILAMADI
Küçük kızın c-se-dinin bulunduğu gün j-andarma ekipleri, M-üslüme Yağal´ın anne ve babasının da aralarında olduğu yakınlarını ifadeleri için İlçe Ja-ndarma Komutanlığı’na götürdü. Anneanne Müslüme Yağal, gece ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı. Aile, ifade işlemleri sürdüğü için M-üslüme’nin c-na-zesine katılamadı.

Baba Mehmet ve anne Selvi Yağal ile ağabeyler, dede ve 2 halanın şü-pheli sıfatıyla gözaltında oldukları bildirildi. Başsavcılığın ek gözaltı süresi istemesinin ardından dün sağlık kontrolünden geçirilen aile üyelerinin ja-ndarmadaki sorgusu sürüyor.

Baba Mehmet ve anne Selvi Yağal ile ağabeyler, dede ve 2 halanın şüpheli sıfatıyla g-özaltında oldukları bildirildi. Başsavcılığın ek gö-zaltı süresi istemesinin ardından dün sağlık kontrolünden geçirilen aile üyelerinin jandarmadaki so-rgusu sürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.