Yeni kısıtlama kararı alındı

Gündem

Duyuruda, “Bazı sivil toplum kuruluşları ve topluluklar tarafından sosyal ağ/basın yolu ile Boğaziçi Üniversitesi kampüsü önü ve çevresinde 1 Şubat 2021 Pazartesi günü (bugün) toplantı, gösteri yürüyüşü, basın açıklaması yapılması yönünde çağrılarda bulunulmuştur. Duyuruda, “Bazı sivil toplum kuruluşları ve topluluklar tarafından sosyal ağ/basın yolu ile Boğaziçi Üniversitesi kampüsü önü ve çevresinde 1 Şubat 2021 Pazartesi günü (bugün) toplantı, gösteri yürüyüşü, basın açıklaması yapılması yönünde çağrılarda bulunulmuştur.

Beşiktaş ve Sarıyer İlçelerimizin Umumi Hıfzıssıhha Meclisleri tarafından 05 Ocak 2021 tarihinde alınan kararlarla; K-1-9 s-algın yayılımının engellenmesi ve toplum s-ağlığının korunması için toplantı, miting, yürüyüş, oturma eylemi, forum, açık hava toplantısı, gösteri, basın açıklaması, konser, bildiri dağıtımı ve benzeri faaliyetlerin yapılması bir (1) ay süreyle y-asaklanmıştır. Bu kararlar 5 Şubat 2021 tarihine kadar yürürlüktedir” söylendi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “K-1-9 s-algınıyla mücadele kapsamında devletimiz ve milletimizin el ele yürütmüş olduğu çalışmalar olumlu neticelerini göstermektedir. Ancak s-algın henüz bitmemiştir. Bahsi geçen etkinlik çağrıları, hali hazırda devam etmekte olan s-algınla mücadele önlemlerimizi ihlal ederek, kamu s-ağlığını t-eh-likeye atacaktır. Azalma eğilimindeki s-algın v-aka sayılarının tekrar artmaması için siz değerli halkımızın desteğine ihtiyacımız var.

Şehrimizde çok büyük bir gayret ve özveriyle devam ettirdiğimiz s-algınla mücadelenin kesintiye uğramaması için, bütün halkımızdan hassasiyet bekliyoruz. Güvenlik güçlerimiz, her zaman görevinin başındadır. Bugüne kadar her olayda olduğu gibi, bundan sonra da y-asaların vermiş olduğu yetkiyle görev ve sorumluluklarını kararlılıkla yerine getirecektir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.