yere düşünce bile

Gündem

Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun vurulduğu anın görüntüsü! Yere düştükten sonra bile ate-ş etmişler Bakırköy’de yemek yediği balıkçıda uğradığı s-lahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden sunucu Ece Erken’in eşi avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun kurşunlandığı anların görüntüsü ortaya çıktı.

Güvenlik kamerası görüntülerinde aralarında alacak-verecek meselesi olan sa-ldır-ganların yere düşen Mahmutyazıcıoğlu’na silahla a-teş ettiği görülüyor. Bir dönem BJK yöneticiliği de yapan sunucu Ece Erken’in eşi avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu, şoförü ile birlikte yemek yerken Bakırköy’de s-la-hlı sa-ldır-ıya uğradı. Vücuduna çok sayıda k-rşun isabet eden Mahmutyazıcıoğlu, a-ğır yaralandı. Şü-pheliler olay yerinden kaçarken Mahmutyazıcıoğlu ise hastaneye kaldırıldı. Hastanede yapılan müdahalelere rağmen Mahmutyazıcıoğlu, hayatını kaybetti.

2 KİŞİ YAKALANDI, 4 KİŞİ ARANIYOR
Olayın ardından bölgedeki güvenlik kameralarını inceleyen ekipler, olaya karıştığı tespit edilen 6 şü-phelinin kimliğini tespit edildi. Zanlılardan ikisi Organize Şube ekipleri tarafından gözaltına alındı. 4 şüphelinin yakalanmasına yönelik çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

ŞAFAK MAHMUTYAZICIOĞLU’NA SA-LDIRI ANLARI KAMERADA
Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun ö-ld-ürü-lmesinin nedeninin alacak-verecek meselesi yüzünden kaynaklandığı ifade edilirken, s-la-hlı saldırı anının görüntüsü de ortaya çıktı. Sabah’ın haberine göre; güvenlik kamerası görüntülerinde saldırganın yere düşen Mahmutyazıcıoğlu’na silahla ateş ettiği an görüldü.

Ö-L-D-Ü-RÜLMEDEN ÖNCE FİKRET ORMAN’LA GÖRÜŞMÜŞ
Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun olaydan kısa bir süre önce Beşiktaş Eski Başkanı Fikret Orman ile bir araya geldiği de belirlendi. Orman’ın restorandan ayrılmasından sonra mekana gelerek Mahmutyazıcıoğlu ile görüşen iki kişinin s-la-hlı sa-ldırıda bulunduğu, sa-ldırının dışarıda da devam ettiği öğrenildi.

İLK KU-R-ŞUN MASA ALTINDAN GELMİŞ
Öte yandan Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun ö-lü-m-üne ilişkin merak edilenleri CNN Türk İstihbarat Şefi Nihat Uludağ canlı yayında anlattı. Uludağ, “Şüpheliler geç saatte restorana girmiş. Şafak’ı masaya davet ettikleri ve kısa bir konuşmanın ardından masanın altından a-t-eş ettikleri ortaya çıktı. Bu şekilde bir kurşunla Mahmutyazıcıoğlu ya-ra-landı. Hemen sonrasında arbede çıkınca peş peşe ateş etmişler. 4 kurşun isabet eden Şafak Mahmutyazıcıoğlu maalesef hayatını kaybetti. Olaya müdahale eden şoförü de ya-ralandı.

ALACAK-VERECEK MESELESİ
Olayın bir mülk satışından kaynaklanan uzlaşı sorunu olduğu ortaya çıktı. Saldırıya karışan toplam 6 kişi var. Direkt karışan 2 kişi gözaltına alındı, diğerleri için de aramalar devam ediyor. Ayrıca saldırıda bir s-la-h kullanıldı, 7 el ateş edildi.” ifadelerini kullandı.

İLK MÜDAHALE ANI KAMERADA
Öte yandan sa-ld-ırı sonrası yaşananlar bir vatandaşın çektiği cep telefonu görüntülerine yansıdı. Görüntülerde sağlık ekiplerinin müdahale ettiği görülüyor.

“LÜTFEN BENİ KURTARIN” Ece Erken’in yakın arkadaşı Bircan Bali, Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun ö-l-m-eden önceki son sözlerinin de “Lütfen beni kurtarın” olduğunu söyledi.

ECE ERKEN’DEN İLK SÖZLER: NASIL DAYANACAĞIM? Beyaz TV’de yayınlanan Söylemezsem Olmaz programının sunucularından Bircan Bali yakın arkadaşı Ece Erken’in sağlık durumundan bahsetti. Erken’in sakinleştiricilerle ayakta durduğunu söyleyen Bircan Bali, “Ece’nin annesiyle konuştum. ‘Ben onu çok seviyorum nasıl dayanacağım’ demiş. Eymen’in odasında a-ğlayarak uyuyakalmış. ‘Nasıl yaşayacağım anne bilmiyorum’ demiş. Eymen de biz yarın Bodrum’a gideceğiz Şafak abiyle demiş. Çocuk daha bilmiyor tabii.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.