yoğurt ile karışırsa

Sağlık

M*ucize-vi! O bitkiyi pekmez ve yoğurtla karıştırın!. K-anı temizleyen, alyuvarları yenileyip ka-n yapan bu bitki yoğurtla karıştırıldığında da in-an-ılm-az etkiler gösteriyor.. Ayrıntılar haberin devamındadır.

K-anı temizleyen, alyuvarları yenileyip k-an yapan ısırgan tohumu pekmez ve yoğurtla karıştırıldığında da inanılmaz etkiler gösteriyor Isırgan tohumu pekmez ve yoğurt ile karıştırıldığında birçok faydayı beraberinde getiriyor. Mutlaka öğütülerek tüketilmesi gereken ısırgan tohumunun bal, pekmez veya yoğurt ile karıştırılarak bir tatlı kaşığı yenmesi öneriliyor. Uzmanlar bu güçlü gıdanın sağlığa yararları şöyleki sıralıyor: Isırgan tohumunun en bilinen faydaları ise mikroplu rahatsızlıklara, kan hastalarına, kalp ve damar ile alakalı rahatsızlıklarda ve damar tıkanıklıklarında oldukça yarar sağlayıcıdır. Isırgan tohumu bütün alerjik rahatsızlıklarda faydalı olmakla birlikte, egzama gibi problemlere de çözüm sağlamaktadır.

Bunun yanı sıra ısırgan tohumunun yararları arasında kız çocuklarında ergenlik dönemlerinde görülen sivilcelere de yararlı olması yer almıştır. Isırgan otu idrar yolları ve böbrek rahatsızlıkları için de fayda sağlar. Aynı zamanda tıkalı burun ve genzi açmada da faydası görülmektedir. Birçok rahatsızlığa önemli faydaları bulunan ısırgan tohumu özellikle de kanser hastalarında umar olarak kullanılmaktadır.- Kan şekerini düşürür, ödemi giderir. – Bağırsak temizleyici ve gaz gidericidir.

Pekmez ve yoğurtla karıştırılınca… Öyle Bir Faydası Var ki! – İdrar söktürücüdür, idrar yolları rahatsızlıkları ve il-tihaplarında etkilidir. – Soğuk algınlığına karşı koruyucudur. Bedeni güçlendirici ve uyarıcıdır, vücudun müdafaa enerjisini artırır.- Ad-et k-ana-malarını düzenler. – Karaciğer, akciğer, safra kesesi, dalak ha-stalı-klarında kullanılır. Boğaz ağrılarında, göğsü yumuşatmada ve balgam söktürücü olarak faydası görülür. Tansiyon düşürücüdür. – Emziren hanımlarda süt yapar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.