yolcu otobüsü

Gündem

Kar ve tipinin etkili olduğu Kars-Erzurum karayolunda yolcu otobüsü devrildi. Olay yerine çok sayıda ekip sevk edilirken kazada 4 kişi hayatını kaybetti, 10’u ağır 26 kişi de y-aralandı.

Iğdır- Ankara seferi yapan Aras Turizm firmasına ait 34 DMZ 566 plakalı yolcu otobüsü, Kars- Erzurum kara yolunun Sarıkamış ilçesi Mescitli köyü mevkisinde kar nedeniyle devrildi. Olay yerine çok sayıda AFAD, j-andarma, UMKE, 112 Ac-il Sağlık ve itfaiye ekibi sevk edildi.

4 KİŞİ Ö-L-DÜ, 18 KİŞİ YARALANDI
Kazada, otobüste bulunan yabancı uyruklu Gomar Niyazoma, Emre Özsimek ile ismi öğrenilemeyen 2 kişi hayatını kaybetti, 10’u ağır 26 kişi yaralandı. Yaralılar, ambulanslarla Sarıkamış Devlet Hastanesi ile Kars’taki Harakani Devlet Hastanesi ile Kafkas Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi Hastanesine kaldırıldı.

Ö-L-E-NLERİN YAKINLARI SİNİR K-Rİ-Zİ GEÇİRDİ
Öte yandan vefat eden yolcuların yakınları Sarıkamış Devlet Hastanesi önünde a-ğıt y-akarak gözyaşı döktü. Kars Valisi Türker Öksüz, kazanın hemen ardından tüm ekiplerin bölgeye yönlendirildiğini söyledi.

VALİ ÖKSÜZ’DEN TA-ZİYE MESAJI
Kars Valisi Türker Öksüz, kaza nedeniyle yayınladığı mesajda, “Iğdır- Ankara seferini yapan yolcu otobüsünün Kars-

Erzurum Karayolunun Sarıkamış ilçemiz Mescitli mevkiinde kar ve sisin etkisiyle devrilerek ka-za yaptığı haberini büyük bir üzüntü ile öğrendim. Kazada vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara a-cil şifalar dilerim.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.